שלבים בדרך לגירושין / עו"ד מיכל אופיר

שלבים בדרך לגירושין / עו"ד מיכל אופיר

1. הנך שוקל/ת להתגרש, להיפרד או לחלק רכוש דע/י כי ההחלטה שתקבל/י והאופן בו תנהג/י לאחר קבלת ההחלטה עשויים להיות הרי גורל לגבייך לשארית חייך וחיי ילדך. כל צעד שייעשה עשוי להשפיע על המשך ההליכים.

2. תחילתו של הליך, קיום הליך כהלכה בערכאה כלשהי הינה כזריקת כדור שלג אשר ימשיך ויתגלגל לעיתים לאורך שנים. לכן, שלב ראשון, הינו רכישת ידע- ידע הינו כח. אין הכוונה רק לקריאת חומר באינטרנט או קבלת עצה מחבר זה או אחר אשר עבר כבר תהליך גירושין או אשר שמע מחבר שהתגרש.

3. עצות מחברים ושכנים עלולות להיות עצות אחיתופל. התחלה לא נכונה עלולה להביא לסוף גרוע. לכן, שלב ראשון הוא קבלת ייעוץ אמין מעורך דין הבקיא בדיני המשפחה. נקיטת הליך כלשהו ללא קבלת ייעוץ מעו"ד מומחה בענייני גירושין עלולה להיות לא נכונה ותגרור אחריה תגובות מהצד השני שלא יכולת לזהותן. לכן:

א. היפגש עם עו"ד מומחה בתחום, קבל/י ממנו את כל המידע הדרוש. קבל/י הסברים על כל פעולה משפטית שתנקוט/י.

ב. הבהר/י לעורך הדין שבחרת מה הן ציפיותיך ותאם/י עמו ציפיות.

ג. יש להחליט האם לנקוט בפעולה לוחמנית, דהיינו, הגשת תביעות או שברצונך לסיים על דרך הפשרה.

ד. יש לקחת בחשבון כי בעוד צד אחד סבור כי הצד השני מעוניין בהסכם למעשה הצד השני נוקט בינתיים בפעולות נגדיות ושוחר שלום עלול להיות מופתע.

4. אולם תמיד יש לזכור- שום דבר אינו סוף פסוק. עו"ד טוב ידע תמיד לייעץ לך כיצד לצאת מהסבך אליו נקלעת עקב חוסר מעש מצדך או עודף מעש מהצד השני.

5. לא פעם שמעתי מאנשים אשר הגיעו למשרדי בין אם לפני התהליך ובין אם במהלכו, את המשפט "אני כבר יכול להיות עו"ד בעצמי, כבר עברתי כ"כ הרבה תהליכים בעצמי" או "כבר קראתי באינטרנט כל כך הרבה ואני יודע/ת מה עליי לעשות". הצהרות מסוג זה אינן נכונות. כשם שאינך יכול/ה להיות רופא מקריאה באינטרנט ואינך הופך/ת לרופא רק משום שהיית חולה בהרבה מחלות- אל תנסה לרפא את עצמך.

לקביעת פגישת ייעוץ או מתן מענה לשאלות בנושא גירושין, אנא צרו קשר 1800-396-396