הפתיעו אותך בגירושין?

הפתיעו אותך בגירושין?

אין ספק, עדיף להיות מפתיע ולא מופתע.

פתיחת ההליך מעניקה למתגרש לא רק יתרון משפטי, אלא גם יתרון מוראלי/פסיכולוגי. למרות כל ההכנות ולמרות שכבר הרצת בדמיונך את הסיטואציה אין ספור פעמים הרגע בו את/ה מגלה כי בן זוגך פתח בהליך גירושין היא נקודת מפנה בחיים. ואם לא די בהלם הנפשי, אזי כבר מיד את/ה נמצא ב"עמדת נחיתות" משפטית.

כאן, יבחנו יכולותיו של עוה"ד בו תבחר. כאן יבדל עו"ד מוימן ומנוסה מכל עו"ד אחר.

חשוב שתזכור/י ותפנים מיד. לא הכל שחור, לכל מהלך ישנו מהלך נגדי הולם. עו"ד מיומן, ידע לנהל "קרב בלימה" מהיר, למזער את הנזקים ובעת הנכונה להפוך את היוצרות. עו"ד מיומן ידע להפוך חסרונות ליתרונות, לנצל טעויות של הצד האחר ועד כמה שניתן להפיק את היתרונות המסוימים הגלומים בהיותך נתבע ולא תובע.

כמה עצות מעשיות

1. מרגע שגילית כי נפתחו נגדך הליכים, אל תעשה דבר לפני שנועצת בעו"ד מטעמך. על אחת כמה וכמה שלא מומלץ לך להפגש עם עו"ד מטעם בן הזוג ללא שנועצת בעו"ד מטעמך. עליך לזכור כי עוה"ד של בן1בת זוגך מקבל ממנו/ה שכר וכי נאמנותו נתונה בראש ובראשונה לבן/בת הזוג.

2. הזהר ממניפולציות ומתגובות ספונטניות לקינטורים, אתה עלול להפסיד הרבה מאד מפעולות פזיזות, אפילו ממילים לא שקולות. ייתכן וכל תגובותיך מוקלטות, ייתכן ובן הזוג תודרך ע"י עו"ד והוא ממתין בציפייה לתגובה לא שקולה להתגרות ומניפולציות שהוא מבצע.

3. אל תיגרר לאלימות. פעולה אלימה (אפילו מילולית), היא לא רק עבירה פלילית ואסורה על פי דין, אלא שהיא עלולה להמית אסון על עתידך בהתייחסות הערכאות הנוגעות גם להליך הגירושין.

4. אל תיבהל מאיומים. איומים אופייניים מאד לשלב הראשוני של ההליך. מרבית האיומים שתשמע יהיו ריקים מתוכן מעשי, על כן, המנע מפעולה מיידית למשמע איומים ובודאי שאל תחתום על דבר בטרם נועצת בעו"ד מטעמך.

5. ועוד דבר, אל תהפוך את הילדים ל"חיילים" במלחמה שלך. שיתוף הילדים במאבק הגירושין והפיכתם לחלק פעיל בהם, עלול להזיק לא רק להליך המשפטי, אלא בראש ובראשונה לילדיך. שמור על ילדיך עד כמה שניתן מפני האווירה השלילית שעלולה ללוות את הליך. גם ככה, צפויה לחייהם טלטלה לא קלה.

6. כל יתר הפעולות תהיינה תלויות במיומנותו של עוה"ד בו תבחר. עורך הדין אשר ילווה אותך בהליך יקבע במידה לא מבוטלת כיצד יראה עתידך. בחר בו בקפידה.