להתחיל את הנישואין עם הסכם ממון

הסכם ממון – דרך טובה להתחיל נישואין

בעבר כשהייתי שומעת את המושג "הסכם ממון" ממש הייתי נגעלת. למה זוג אוהב צריך בטחונות כלכליים, כשברצונם לבלות את חייהם יחדיו? הרי כשנכנסים לנישואין, לא צריך לחשוב ישר על גירושין. זה פשוט לא הגיוני. הייתי תמיד בטוחה שכשאני אכיר ואתאהב לא הרצה שום הסכם פיננסי. הדבר החשוב ביותר הוא הקשר והאהבה.

בינתיים השנים עברו וזוג חברים שלי התגרש. היה לי מאוד עצוב עליהם. אמנם לא היו להם עוד ילדים, אל חשבתי שהקשר שלהם הוא כזה שימשיך לעד. אז הם התגרשו, וכי הבחור הגיש אשם, הוא ויתר לה על הכל. כך שיצא, שהוא איבד את כל רכושו, אף כי לדעתי זה לא הגיע לו, כמו שצריך שניים לקשר, כך צריך גם שניים לפרידה ואי אפשר להאשים רק בן זוג אחד. הבנתי כעת שאם היה הסכם ממון, הכל היה יוצא יותר טוב. במקביל שמעתי על זוג אחר שהתגרש, גם ללא הסכם ממון, והדבר הפך ממש לגועל נפש. היו ריבים, צעקות ובסוף דיברו רק באמצעות עורכי דין. כל אחד ניסה להבטיח לעצמו עתיד עם רכוש וכסף, כמו שמגיע לו.

 

מקרים אלו הוכיחו לי שהסכם הממון זה לא איזו מפלצת שנועדה רק לסכל בנישואין הטריים, אלא מדובר בדבר הכרחי שיבטיח שקט ורוגע.

כך לפני שאני התחתנתי מצאת את עצמי במשרדו של עורך דין, כשאני ובעלי לעתיד מצהרים ברכוש של כל אחד ומוודאים שכל אחד ישמור על הרכוש שלו. אנו בזה גם הבטחנו אחד לשני שאנו תחתנים מרצון ואהבה ובלי כל קשר לכסף.

 

מודה שהסצינה הזאת העבירה בי צמרמורת ועדיין כנראה חלק בי חשב שהסכם הממון הורג את הרומנטיקה. עורך הדיו ברר מה יש לכל אחד מאיתנו ואז הוציא מספר עותקים לחתימה. חתמתי וחתמתי. נהייתי עיפה ועצבנית, ואמרתי לעצמי כל רגע שאין מה לדאוג, ואנחנו עושים את הדבר הנכון.

ידעתי שהדבר חשוב. לא משנה עד כמה שאנחנו מאושרים עכשיו, עד כמה שאנו מאוהבים, איש לא יכול להבטיח את העתיד. איש לא יכול להגיד לי שמחר לא הכל ישתנה.

סיימנו לחתום, אותה פגישה תמה ואז ידעתי בודאות שעשינו את הדבר הנכון. גם פתאום ההסכם הממון העביר לי תחושה של רומנטיקה, שכן אני ובן זוגי אוהבים אחד את השני מספיק, כדי להבטיח עתיד בטוח אחד לשני, גם אם חלילה וחס נתגרש.

זה מוזר, הפעם הבאה שנפגשנו לאחר אותה פגישה היתה כבר בחתונה. שנינו מאושרים, ועם הרגשת ביטחון ושלווה, הגענו למסעדה בה החלטנו להתחתן והעברנו את הלילה הכי קסום שאפשר, עם קבלת אורחים, חופה, אוכל טוב והרבה ריקודים. נהיינו לבעל ואישה והסכם הממון מוסתר באיזו פינה וכנראה יצהיב אפילו, אך העיקר שחתמנו ואנו יכולים להיות רגועים.