מזונות – סיפור מקרה

מי ישלם מזונות?

הבעיה שהזמן עושה את שלו, וגם הצביטה בלב הופכת למועקה והמועקה מתחזקת כל יום. אם קודם, עוד היו יחסי מין סבירים, עכשיו כבר בקושי הזוג מתנשק כשהם לבד. אם פעם יאיר סיפר לתמר הכל, שהרי עכשיו הוא בקושי עונה על שאלותיה של תמר. אפילו הילדים מרגישים בהבדל ושמים לב שכבר אבא פחות לוקח אותם מהגן, הוא גם פחות יוצא עם אמא, הכל מתדרדר לאט ובהדרגה.

בסוף, כחודש אחרי, תמר כבר לא מסוגלת יותר. כבר היא חשה בודדה מידי, כבר כואב לה יותר מידי, וכך ביום בהיר אחד, תמר מתפרצת ומאשימה את יאיר בניהול רומן. יאיר, למרבה ההפתעה של תמר, לא מכחיש. לו גם נמאס מהמצב. זה לא שהוא רוצה להיות עם שירה, המזכירה, אבל גם לא רוצה כבר להיות בעלה של תמר. הוא רוצה חופש, חיים חדשים ולהרגיש צעיר שוב.

זהו. יאיר ותמר כבר יושבים אחד מול השני,, כשלכל אחד יש עורך דין משלו. הרבה כבר מסוכם, הרב כבר מוחלט. שניהם רוצים לצאת מהקשר, שניהם כבר רוצים חופש. יאיר אפילו לא מנסה לבקש משמורת על הילדים, שכן הם יפגעו לו בחופש, ובחיים החדשים. אז מה הבעיה? מה לא ברור?

השאלה המתבקשת היא שאלת המזונות. מי צריך לשלם למי? מצד אחד יאיר הוא זה שבגד ואילו תמר נשארה נאמנה כל הזמן, גם באותה פעם שפגשה מאהב לשעבר, אבל עם זאת, תמר מרויחה הרבה יותר וגם נכנסה לנישואין כשהיא בעלת דירה בתל אביב ועם חסכון יציב בבנק. אז למי מגיע? הויכוח סער. תמר בשום פנים ואופן לא רצתה לשלם מזונות לבעלה, ויאיר טען כי אין לו אפילו כסף מספיק לעצמו. תמר התחרטה שלא עשו הסכם ממון, ואז הכל היה ברור. יאיר הצטער שלא לקח עורך דין עוד כשרק התחיל לחשוב על פרידה, כמה חודשים אחורה. האם המקרה צריך כבר להגיע לבית משפט? האם שופט יחליט על גורלם?

אכן כן, תמר ויאיר, הזוג הכי מושלם שהיה, מוצאים עצמם בבית משפט, ממתינים לפסק הדין. השופט עובר על הנתונים. החלטה לא קלה. תמר בוערת וכועסת, יאיר נרגן ומחכה לחופש שלו. כך עוברים הדקות, אפילו כמעט רבע שעה כאשר לבסוף השופט פוסק: המקרה לא קל, ברור שתמר הרבה יותר מסודרת, אבל מאידך, יאיר הוא זה שבגד, הוא אשם במצב. חשוב גם לזכור שתמר היא זו שנשארת עם הילדים וצריכה לפרנס. השופט פסק בסוף, שיאיר ישלם מזונות לתמר בסך אלפיים ש"ח לחודש.

תמר מרוצה, יאיר כועס. איך הוא עכשיו יכול לשלם מזונות? נראה שהטיול עליו חשב נדחה כבר, והחופש הצפוי כבר פוחת, שכן יאיר יצטרך למצוא עבודה נוספת, אבל הוא זה שבגד, הוא זה ששאף להפרד כבר מזמן, הוא זה שבורח מחובותיו כבעיל ואבא. הוא זה שצריך לשלם….

הסיפור הוא בדוי אך מראה גם עד כמה חשוב לעשות הסכם ממון, וגם עד כמה קריטי למצוא עורך דין לפני הבן זוג