שישה מיתוסים על גירושין – נשים

שישה מיתוסים על גירושין – נשים

בימינו, אין מי שלא מכירה מישהי שהתגרשה. אולי חברה קרובה או שכנה, או אולי עמיתה לעבודה.

לכל אותן מכרות עצות 'מועילות', כאלה שמספרות לכן מ'ניסיון'.

יש לזכור: עו"ד טוב יידע לייעץ לך כיצד לפעול בין אם את הפותחת בהליך ובין אם לא פתחת, כיצד ניתן להפוך חיסרון ליתרון ולהפוך את הקערה על פיה.

האמת היא, אין קביעה חד משמעית ויש להתייחס לכל מקרה לגופו. תמיד יש מקרים יוצאי דופן ותמיד אפשר להפוך את היוצרות. זו ההזדמנות לנפץ כמה מיתוסים שמספר לקוחות העלו בפגישות יעוץ שונות וזה המקום לנפצם בפני המתלבטים:

שישה מיתוסים על גירושין – נשים

  1. בעלי בגד בי. בהכרח מגיעה לי הכתובה!- לא תמיד!- היה והאישה הביעה את רצונה להתגרש, יכול מאוד להיות שלמרות שהגבר הוא זה שפגע ובגד, למרות שמעשיו הם שהביאו לפירוק המשפחה, התנהגותה של האשה, גם לאחר מעשה הבגידה, יכולה להביא לכך שתאבד כתובתה.
  2. במהלך שנות נישואינו, אביו של בעלי נפטר ובעלי קיבל בית בירושה. כעת אנו מתגרשים ולדעתי הבית שייך לשנינו!- לא תמיד נכון! בחוק יחסי-ממון בין בני-זוג, התשלג-1973, סעיף 5 קובע כי ירושות ומתנות שקיבל צד ערב הנישואין או לאחריהם הינם רכושו הפרטי של הצד ואינם נכסים ברי איזון. אם כי, יהיו מקרים שבית המשפט יפסוק אחרת. במקרה כזה עו"ד הבקיא בחומר עשוי להביא לשינוי.
  3. בעלי בגד בי וכעת כל שאקבל כתוצאה מהגירושין זה רק מחצית מהרכוש המשותף שלנו – לא נכון! – במידה והבגידה גרמה לנזקים נפשיים וכלכליים, יש לאשה זכות מלאה לקבל את הכספים המשותפים שבזבז הצד השני ובמידה ונגרם נזק אפילו ניתן לתבוע נזיקית בגין נזק נפשי!
  4. בעלי מעוניין להתגרש ממני ודורש ממני לעזוב את הדירה בה אנו גרים. מדובר בדירה שהייתה שייכת לו עוד לפני הנישואין. אין לי לאן ללכת אך בעלי טוען כי זכותו לגרש אותי מהדירה- לא נכון!- היה והבעל הוא שרוצה בגירושין, למעשה הוא מחויב במזונות ובמדור לאשה וחייב לשלם לה סכום כסף שיספיק לה למצוא מדור ויספיק למחייתה.
  5. ניהלתי רומן מחוץ לנישואין, בעלי גילה וכעת מאיים עליי כי בית הדין הרבני ישאיר אותי חסרת כל- לא נכון!- לבגידה שנעשתה על ידי האשה יש השלכה רק לעניין הכתובה, פיצויי כתובה ומזונות אישה- אותם היא תפסיד. אין לבגידה השפעה על חלוקת הרכוש. יש לזכור כי על אף האמור, טיפול ויעוץ משפטי נכון, יכול להטות את הכף לכאן ולכאן.
  6. אמרתי לבעלי כי אני מעוניינת להתגרש ועכשיו לא מגיעים לי מזונות האשה- לא נכון! זכאות האישה למזונות הינה בבחינת מזונותיה תחת מעשה ידיה. אף על פי כן, במידה ורמת החיים אליהם הורגלה האישה הינם ברמה שמעבר לסכומים שהרווחה היא בעצמה, תבחן זכותה למזונות. לעניין מסירת הודעה בעניין הגירושין, יש לבחון מדוע האישה הודיעה הודעה זו, יכול להיות כי העובדה שהודיעה לבעלה כי אינה מוכנה להמשיך בחיים עמו עקב אי רצונו לשנות התנהגותו כלפיה, יש בה כדי לבחון זכאותה למזונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.