שלום בית

שלום בית

שלום בית באופן כללי מתייחס לזוג נשוי החי באושר וברוגע. זו הכוונה התחילית לעניין. בכל מקרה, לפעמים זה לא בדיוק כך, אלא הליך שלום בית כהרגלו מגיע קצת לפני הפרידה. הזוג החושש מתהליך ארוך ומייגע, מנסה לקיים חיים שלווים עד כמה שאפשר, בעיקר למען ילדיהם ובכך לפתור את המשבר מבעוד מועד. אם הדבר נכשל, כמובן, עורכים הסכם שלום בית וזה כבר צעד לכיוון הגירושין.

אז מה הוא בעצם הסכם שלום בית ומה ההבדל העיקרי בינו לבין הסכם גירושין שגרתי?

הסכם שלום בית, בניגוד להסכם גירושין שגרתי, הוא יותר רך ומנסה להיות לקראת כל צד. הסכם שלום הבית מאפשר לבני הזוג לקבל את הגירושין ולעיתים אפילו מחזיר את הזוג להיות ביחד ומבטל את הכיוון לגירושין.

8הצעד הראשון בשלום בית זה לנסות לחזור לחיות בשלום ורוגע, ואם הדבר לא מצליח, אז כבר מתקדמים להליך של גירושין.

הסכם שלום בית טוב מעניק לבני הזוג את התנאים הטובים ביותר לשיקום הקשר. מטרתו העיקרית של ההסכם הוא בעצם לבטל את הרצון והיתרון של כל אחד מבני הזוג ומנוע מעורבות מיידית של בית משפט.

בתור התחלה, הסכם שלום הבית חייב להגדיר את המצב בין בני הזוג ולהראות, באופן ניטרלי את הסיבות לגט והמחלוקות בין בני הזוג. פעמים רבות, בצורה זו, הזוג אפילו מיישב את המחלוקות ביניהם.

מה כולל ההסכם? אלו דברים חייבין לצויין בו – חלוקת עבודות הבית, מתי על בני הזוג להיות בבית, כל הקשור בילדים, בילויים משותפים, עניינים כספיים ועוד….